Pomoc   Zapytanie   Kontakt   www.promy.pl

WYCIECZKI PROMOWE ORAZ LOTNICZNE NA ISLANDIĘ

Home
Islandia promem
Islandia samolotem
Islandia
Przydatne informacje
Nasza wyprawa
Promy
Kontakt
 
 
 
  Newsletter

      Chcesz dostawać informacje
      o nowych wycieczkach.
 
      Wycieczki
powrót >>
od 7799 PLN
 

  Islandia samolotem
zapytanie rezerwacja


Dookoła Islandii

terminy: 23.07, 30.07, 06.08, 13.08.2017

DOOKOŁA ISLANDII

Program wycieczki:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Przylot do Keflaviku i przejazd do jedynego w swoim rodzaju geotermalnego spa - Blue Lagoon. Woda w kąpielisku ma stałą temperaturę 37-39 st. C i pochodzi z głębokości 2000 m., a zawarte w niej sole mineralne mają szereg właściwości zdrowotnych. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą kostiumów kąpielowych i ręczników. Można także kupić kosmetyki z mikroelementami z serii Blue Lagoon. Transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. Tego dnia nie ma kolacji (dotyczy Klientów, którzy wykupili taką opcję). (Trasa ok. 70 km).


Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w kierunku jednego z najbardziej imponujących wodospadów Islandii, tzw. islandzkiego cudu natury - wodospadu Gullfoss („złoty wodospad”), który osiąga wysokość 32 m. Następnie udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur - ten ostatni wybucha co kilka minut. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to Park Narodowy Þingvellir nad brzegami największego islandzkiego jeziora, leżący na styku płyt tektonicznych euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej, gdzie występuje wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami, największa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. Obszar parku w 2004 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na nocleg w okolicach Borgarnes. (Trasa ok. 280-300 km).

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do wodospadów Barnafoss i Hraunfossar, ten ostatni wypływa spod warstwy zastygłej lawy. Następnie przejazd wybrzeżem do głównego miasta północnej Islandii Akureyri, położonego nad fiordem Eyjafjörður, w otoczeniu wysokich na 1500 m n.p.m. granitowych gór. Spacer po urokliwym  miasteczku, a także wizyta w ogrodzie botanicznym. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 320-350 km).

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do wodospadu Godafoss zwanego Wodospadem Bogów  o 12 m długości  i 30 m szerokości. Następnie udamy się nad przepiękne jezioro Myvatn, powstałe 2300 lat temu,  czwarte co do wielkości jezioro Islandii (pow. 38 km2). Spacer po Dimmuborgir - niezwykłym labiryncie utworzonym z lawy oraz postój przy gorących błotach w okolicach wulkanu Krafla. Przejazd w kierunku krateru Viti (krótki postój przy kraterze na pamiątkowe zdjęcia). Następnie przejazd malowniczą trasą w kierunku jednego z najpotężniejszych wodospadów na Islandii i w Europie - Detifoss. Po wizycie nad wodospadem dalsza podróż na nocleg w okolicy Egilsstadir lub Breidalsvik. (Trasa ok. 360 km).

Dzień 5

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową wzdłuż wschodniego fiordowego wybrzeża Islandii. Przejazd w kierunku miasteczka Höfn, zamieszkiwanego zaledwie przez ok. 2000 mieszkańców, położonego przy fiordzie Hornafjörður z widokiem na drugi co do wielkości lodowiec Europy - Vatnajökull. Dojazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 6

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd wzdłuż południowo-wschodniego wybrzeża wyspy przy lodowcu Vatnajökull. Podziwiać będziemy jego potężne jęzory. Następnie rejs po lagunie Jökulsárlón podczas którego podziwiać będziemy góry lodowe. Następnie przejazd przez pola zastygłej lawy Skeidarársandur. Dojazd na nocleg w okolicach Hvolsvollur. (Trasa ok. 280-300 km).

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku Reykjaviku. Po drodze odwiedzimy stadninę Fákasel, w której podczas krótkiego spektaklu podziwiać będziemy islandzkie konie. Następnie zatrzymamy się na polu geotermalnym Seltun, gdzie występują fumarole, solfatary, oczka błotne i gorące źródła. Dojazd do Reykjaviku i zwiedzanie : zobaczymy m.in. łódź wikingów - symbol miasta, dom Höfdi, Hallgrimskirkja, katedrę, parlament, Muzeum Narodowe. Następnie dojazd do nowoczesnego centrum kulturalno - gastronomicznego, którego atrakcją jest fontanna przypominająca gejzer. Spacer po centrum, czas wolny. Dojazd na nocleg do hotelu. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 8

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe jeśli wylot nastąpi wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko w Keflaviku. Dokładne godziny transferu i przelotu poda pilot Rainbow na miejscu. Wylot do Polski.

 

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

- Wizyta w spa Blue Lagoon uzależniona jest od rozkładu lotów w danym sezonie i odbywa się pierwszego dnia wyjazdu zaraz po przylocie, bądź ostatniego dnia przed wylotem.  

- Ze względu na charakter wycieczki dobrze jest zabrać wygodne i bezpieczne obuwie typu trekkingowego. Należy zwrócić też uwagę na ciepłe ubranie - Islandia leży w strefie klimatu subpolarnego, gdzie latem (maj - sierpień) temperatury mogą oscylować w granicach 6-12°C.

 

Ważne

Atrakcje pokazane na mapie oraz Street View służą jedynie celom poglądowym i nie zawsze będą zwiedzane w formie w jakiej prezentuje je Google. Wstępy przewidziane są wyłącznie do tych atrakcji, przy których jednoznacznie odnotowano to w katalogowym programie imprezy. 

 

Zakwaterowanie

Hotele **/***, a także pensjonaty lub tzw. farm hostels o bardzo skromnym wyposażeniu (7 rozpoczętych dób hotelowych). 

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. A także w pensjonatach/farm hostels - część pokoi z łazienkami, część w układzie studyjnym (na 2 pokoje przypada 1 łazienka i 1 toaleta).

Do dyspozycji gości: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (6). Kategoria lokalna: **/***

 

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). 

Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu: ok. 202 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). 

Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (cena na zapytanie).

 

Dostępne terminy:

11.06 - 18.06.2017 (8 dni) od 7 799 zł / os.  promocja 

18.06 - 25.06.2017 (8 dni) od 8 600 zł / os.  promocja 

25.06 - 02.07.2017 (8 dni) od 8 700 zł / os.  promocja 

02.07 - 09.07.2017 (8 dni) od 8 730 zł / os.  promocja 

09.07 - 16.07.2017 (8 dni) od 8 790 zł / os.  promocja 

16.07 - 23.07.2017 (8 dni) od 8 400 zł / os.  promocja 

23.07 - 30.07.2017 (8 dni) od 8 600 zł / os.  promocja 

30.07 - 06.08.2017 (8 dni) od 8 450 zł / os.  promocja 

06.08 - 13.08.2017 (8 dni) od 8 270 zł / os.  promocja 

13.08 - 20.08.2017 (8 dni) od 8 100 zł / os.  promocja 

 

RAIN


 

 
    ilość odwiedzin: 359832, dzisiaj: 241 Copyright PETPOLONIA