Pomoc   Zapytanie   Kontakt   www.promy.pl

WYCIECZKI PROMOWE ORAZ LOTNICZNE NA ISLANDIĘ

Home
Islandia promem
Islandia samolotem
Islandia
Przydatne informacje
Nasza wyprawa
Promy
Kontakt
 
 
 
  Newsletter

      Chcesz dostawać informacje
      o nowych wycieczkach.
 
      Wycieczki
powrót >>
od 5500 PLN
 

  Islandia samolotem
zapytanie rezerwacja

Jak lód i ogień - 5 dni

terminy: 03.05.2017

Jak lód i ogień

 

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed planowanym wylotem. Rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przylot do Keflaviku i przejazd do jedynego w swoim rodzaju geotermalnego spa - Blue Lagoon. Woda w kąpielisku ma stałą temperaturę 37-39 st. C i pochodzi z głębokości 2000 m., a zawarte w niej sole mineralne mają szereg właściwości zdrowotnych. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia za dodatkową opłatą kostiumów kąpielowych i ręczników. Można także kupić kosmetyki z mikroelementami z serii Blue Lagoon. (Uwaga! Wizyta w Blue Lagoon odbywać się będzie pierwszego lub ostatniego dnia wycieczki – w zależności od godzin lotów). Transfer do hotelu w okolicy Reykjaviku, nocleg. (Trasa ok. 70 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i krótkie zwiedzanie Reykjaviku: zobaczymy m.in. łódź wikingów - symbol miasta, dom Höfdi, Hallgrimskirkja, katedrę, parlament. Następnie przejazd w kierunku Parku Narodowego Þingvellir, leżącego nad brzegami największego islandzkiego jeziora, na styku płyt tektonicznych euroazjatyckiej i północnoamerykańskiej – występuje tu wzmożona aktywność sejsmiczna i wulkaniczna, a ziemia poprzecinana jest licznymi szczelinami. Największa z nich tworzy głęboki wąwóz Almannagia. W 2004 r. park został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dalej udamy się w stronę obszaru geotermalnego gdzie znajdują się dwa gejzery: Geysir i Strokkur - ten ostatni wybucha co kilka minut. Należy pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie zbliżaniu się zbytnio do gejzerów, żeby uniknąć poparzenia. Pomiędzy błotnymi kociołkami wytyczone są piesze szlaki, z których nie wolno zbaczać. Kolejny przystanek to jeden z najbardziej imponujących wodospadów Islandii, tzw. islandzki cud natury - wodospad Gullfoss („złoty wodospad”), który osiąga wysokość 32 m. Przejazd na nocleg w okolicach Selfoss. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 3

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do stadniny Fákasel, w której będziemy mogli podziwiać islandzkie konie w niezapomnianej scenerii. Następnie podróż wzdłuż południowego wybrzeża. Pierwszy przystanek to “pocztówkowy” wodospad Seljalandsfoss, który można podziwiać zarówno z frontu, jak i zza zasłony wodnej. Następnie wizyta w Skógar – znajduje się tutaj kolejny imponujący wodospad Skógafoss (25 m szerokości I 60 m długości), a także skansen w Muzeum Transportu i Komunikacji. Dalej przejazd w stronę rezerwatu przyrody – Dyrhólaey, gdzie będziemy mogli podziwiać wyjątkowe formacje skalne nadmorskich klifów (w tym najbardziej znany i fotogeniczny łuk skalny Islandii) i niezwykłą czarną plażę. Na klifach rezerwatu w okresie lęgowym gniazdują tysiące ptaków, zwłaszcza znane z sympatycznego wyglądu maskonuy. Nocleg w okolicach Kirkjubæjarklaustur. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Skaftáfell, którego prawie 80% powierzchni zajmuje drugi co do wielkości lodowiec Europy – Vatnajökull. Będziemy podziwiać jego potężne jęzory, a następnie przejazd do laguny lodowcowej – Jökulsárlón i niezapomniany rejs po jeziorze, podczas którego będziemy oglądać góry lodowe. Dalej przejazd przez pola zastygłej lawy Skeidarársandur i powrót do Reykjaviku. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 500 km)

Dzień 5

Śniadanie (lub pakiety śniadaniowe jeśli wylot nastąpi wczesnym rankiem), wykwaterowanie z hotelu (maksymalnie do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko w Keflaviku. Dokładne godziny transferu i przelotu poda pilot Rainbow na miejscu. Wylot do Polski.


Dostępny tylko 1 termin:

 

03.05 - 07.05.2017 (5 dni) od 5 500 zł / os.  

 

Uwagi do programu

•Program lub jego kolejność może ulec zmianie. 

•Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

 

Zakwaterowanie

Hotele **/***, a także pensjonaty lub tzw. farm hostels o bardzo skromnym wyposażeniu (4 rozpoczęte doby hotelowe). 

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc. A także w pensjonatach/farm hostels - część pokoi z łazienkami, część w układzie studyjnym (na 2 pokoje przypada 1 łazienka i 1 toaleta).

Do dyspozycji gości: śniadania w formie bufetu, a za dopłatą obiadokolacje (3).

Kategoria lokalna: **/***


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy autokarem, zakwaterowanie (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania w formie bufetu, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). 

Cena podstawowa nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu, rejsu, opłat za przewodników, opłat rezerwacyjnych, napiwków, dodatkowych posiłków – orientacyjny koszt biletów wstępu: ok. 150 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). 

Możliwa dopłata do 6 obiadokolacji (cena na zapytanie).

 

RAIN

 


 

 
    ilość odwiedzin: 344906, dzisiaj: 50 Copyright PETPOLONIA